SER Maestrat

Anterior
Siguiente

Lluis Pijuan, del CEN Balaguer, i Gemma Fibla, del CN Vinaròs, guanyadors absoluts de la XXVI Travessia a la Platja Fortí de Vinaròs 2022

La prova es va celebrar el diumenge 17 de juliol i va ser organitzada per el Club Natació Vinaròs

N. de P.

El diumenge  es va celebrar la XXVI Travessia a la Platja del Fortí.
 
Travessia federada i que forma part del Circuit de Travessies d’ aigües obertes de la Diputació de Castelló.
 
En una participació de més de 240 nedadors, vam tindre una participació record i vam poder disfrutar d’ un matí de natació.
 
A les 9.30 del matí va donar inici desde la Platja del Clot la Travessia de 3.250 metres fins la Platja de Fora Forat amb gran participació desde la categoría infantil fins a les categories masters.
 
A les 10.00  desde la Platja Fortí donaba inici la travessia de 1250 metres per a les categories aleví i adaptada i fora de concurs per a la resta de participants.
 
Els nedadors més petits van nedar les distàncies de 300 metres els de categoría benjamí i 100 metres els de categoría promeses, les dos sortides desde la Platja Fora Forat. Uns travessies en les que vam poder vore als més petits com van disfrutar de nedar.
 
Per a la entrega de Trofeus i medalles vam contar en la col.laboració de Guillem Alsina, alcalde de Vinaròs i de Begoña Lopez, regidora d’ esports.
 
Els guanyadors absoluts de la XXVI Travessia al Forti van ser Lluis Pijuan, del CEN Balaguer, i Gemma Fibla, del CN Vinaròs.
 
Els podis per categories van ser :
 
Travessia 3.250 mtrs :
Infantil Femení : Gemma Fibla, Sara Garcia i Arantxa Canalda
Infantil Masculí : Alvaro Fernandez, Hector Verdera i Damian Burriel
Junior Femení : Lluna Bordes, Yolanda Roig i Chloe Lara Segura
Junior Masculí : Aitor Belda, Dylan Martin i Hugo Sanchez
Senior Femení : Gemma Labernia i Sara Trilles.
Senior masculí : Miquel Segarra, David Leon i Sergi Castell
Master A Femení : Andrea Rodriguez, Claudia Gras i Carme Castellano
Master A masculí : Jordi Curto, Hector  Puerto i Alex Sebastia
Master B femení : PAULA Breto, Rosa Ibañez i Nagore Sanchez
Master B masculí : Javier Monton, Domingo Gonedo i Javier Lloret
Master C femení : Silvia Martinez, Patricia de Miguel i Clara Mata
Master C masculí :  Lluis Pijuan, Josep Ortega i M Angel Seglar
Master D femení : Elena Conejos, Alicia Gilabert
Master D masculí : Jose M Cerda, Jose Manuel Boixader i Enrique Benet
Master E masculí : Miguel Llop, Jesus Blanco i Felip Enric Fonellosa
 
Travessia 1.250 mtrs :
Aleví femení : un primer lloc compartit per Abril Castejon i Naiara Milena Pascondea, Valeria Fibla i Teresa Fibla
Aleví masculí : Jon Guarch, Hugo Marin i Nacho Verdera
Catg. Discapacitats : Jordi Ribera i Alex
 
Travessia 300 mtrs :
Benjamí femení : Laia Sanchez, Patricia Ichim i Martina Moscardo
Benjamí masculí : Francisco Muñoz, Jordi Alsina i Miguel Angel Florez
 
Travessia 100 mtrs
Promesses femení : Alejandra Nuñez, Lucia Andrea i Ariadna Cuartero
Promesses masculí : Kenneth Bourreau, Dylan Sola i Blai Amela